SSP Lokaludvalg

SSP er organiseret i områder med hvert sit lokaludvalg. Her kan du se hvem der er medlemmer af de forskellige udvalg. Der er også SSP PLUS, der er sammensat af bl.a. repræsentanter fra uddannelsesinstitutioner, politi, Familierådgivningen m.fl.

SSP logo
SSP logo

SSP Område Vejle Midt 1

Keld Jessen - formand
Skibet Skole
Jennumvej 20 
60 13 33 78
keldjessen@sol.dk

Anne Gulbeck, Skoleleder repr. 
Vejle Midtbyskole Skole
Damhaven 13B
23 74 90 89 / 76 42 52 62
angsc@vejle.dk

Jesper Thau
Vejle Politi
Skolegade 3A

Troels Halle
Ungdomsskolen
Ved Sønderåen 1
40 34 37 15
troha@vejle.dk

Lars B. Jensen
Ungdomsskolen
Ved Sønderåen 1
29 65 38 84
larje@vejle.dk

Maybritt Larsen
Vestbyens fritidscenter
76 81 87 90
mabla@vejle.dk

Søren Christensen
Sct. Norberts skole
Blegbanken 16
61 46 17 15
soeren.peter.christensen@sct-norberts-skole.dk

Hans Henrik Stephansen
Kirstine Seligmanns Skole
Herslebsgade 3
75 82 04 52
hans.henrik.stephansen@kss-vejle.dk

Charlotte Andersen
Vejle Midtbyskole
char2125@gmail.com

Birgitte Bie
Socialfaglig rådgiver 
Vejle Midtbyskole
21 29 25 18
bibha@vejle.dk

Simon Cronholm Knudsen
SSP teammedarbejder
Sønderbrogade 34, 3. th.
29 33 77 44 
sickn@vejle.dk

SSP Område Vejle Midt 2

Annette Østergaard, Formand
Petersmindeskolen
Petersmindevej 25A
79 44 77 77
annette.oestergaard1@skolekom.dk

Karl V. H. Plougstrup-Petersen, Skoleleder rep.
Petersmindeskolen
Petersmindevej 25A
79 44 77 77
kavpl@vejle.dk

Torben Sørensen
Grejsdal Skole
Skrædderbakken 8
75 82 98 62
grejsdal_skole@vejle.dk

Lars B. Jensen
Ungdomsskolen
Ved Sønderåen 1
29 65 38 84
larje@vejle.dk

Morten Kahr Sørensen
UU-vejleder
29 61 07 92
mokas@vejle.dk

Jesper Thau
Vejle Politi
Skolegade 3A
72 58 35 73

Birgitte Høybye-Mortensen
Familierådgivningen Team Unge
Skolegade 1
bihoy@vejle.dk

Mads Jørgensen
Petersmindeskolen
jalla.luffe@hotmail.com

Simon Cronholm Knudsen
SSP-teammedarbejder
Sønderbrogade 34, 3. th.
29 33 77 44
sickn@vejle.dk 

SSP Område Egtved og Øster Starup

Bjarne Kyneb – formand
Firehøjeskolen, skoleleder
Tørskindvej 3
7182 Bredsten
75 88 32 06
bjaky@vejle.dk

Ulla Hubschmann
Øster Starup Skole
Ådalsvej 66
6040 Egtved
76 81 40 60
ulla.hubschmann@skolekom.dk

Villy Raahauge
Egtved Skole, skoleleder
Østergade 32
6040 Egtved
75 55 17 33
vilra@vejle.dk

Lotte Brejnholt
Ødsted Skole
Ammitsbølvej 18
75 86 55 44
lotte.brejnholt@skolekom.dk

Ann Bach
Egtved Skole, SSP-kontaktlærer
Østergade 32
6040 Egtved
75 55 17 33
ann.b.lund@skolekom.dk

Bodil Maack
UU-vejleder
51 22 91 41
bodma@vejle.dk

Otto Schmidtke Sørensen
Ungdomsskolen
75 55 01 68 / 24 79 48 14
haots@vejle.dk

Pia Maria Andersen
Firehøjeskolen - SSP-kontaktlærer
Tørskindvej 3
7182  Bredsten
75 88 32 06
piax2807@gmail.com

Birgit Emmery
Bredsten-Gadbjerg Skole, SSP-kontaktlærer
Skolevænget 2
7182 Bredsten
75 88 15 44
Birgit.Emmery@skolekom.dk

Thomas Toudal Jørgensen
Bredsten-Gadbjerg Skole
Skolevænget 2
7182 Bredsten
75 88 15 44
thtjo@vejle.dk

Tommy Sørensen
Bredsten Politi
72 58 35 77
tso008@politi.dk

Lis Møller
Socialfaglig rådgiver
Limol@vejle.dk

Lene Schütz Schmidt
Socialfaglig rådgiver - Distrikt Vest
23 82 37 34
lessc@vejle.dk

Simon Cronholm Knudsen
SSP teammedarbejder
Sønderbrogade 34, 3. th.
29 33 77 44
sickn@vejle.dk

SSP Område Vejle Øst

Inger Bolding - formand
Mølholm Skole
Tankegangen 1
76 40 66 66
inger.bolding@gmail.com

Seka Fonsbøl
Vinding Skole
Vindingvej 54
75 85 80 33
sekfo@vejle.dk

Joan Damkjær
Søndermarksskolen
Søndermarkvej 117
76 40 98 00
joan.damkjaer@skolekom.dk

Vejle Politi
Mich Klausen
Skolegade 3A
mmp007@vejle.dk

Søren Andersen
Solsikken
Bygden 1
75 85 80 33
solsikken@vejle.dk

Kirsten Andersen
Søndermarkens Fritidscenter
Hasselvænget 10
20 49 54 94
kirsa@vejle.dk

Mette Birkkjær Hoeg
UU Vejle
Boulevarden 48
20 52 43 06
mebho@vejle.dk

Troels Halle
Ungdomsskolen
Ved Sønderåen 1
75 72 72 99
troha@vejle.dk

Christina Damgaard
Socialfaglig Rådgiver
Søndermarksskolen
Søndermarksvej 117
23 82 37 67
chdam@vejle.dk

René Schmidt
SSP teammedarbejder
Sønderbrogade 34,3. th
23 84 53 65
rensc@vejle.dk

SSP Område Børkop

 
Gårslev Skole - formand
Kim Larsen
Skolegade 12 B, Gårslev
7080 Børkop
Tlf.nr. 75 86 88 08
mail: kilar@vejle.dk

Englystskolen
John Wind (repræsentant for skolelederne)
Skolebakken 1
7080 Børkop
Tlf.nr. 76 62 05 00
mail: johwi@vejle.dk

Englystskolen
Thomas Grochalski
Skolebakken 1
7080 Børkop
Tlf.nr. 76 62 05 00
mail: thomas.grochalski@skolekom.dk

Skoleleder Gårslev Skole
Jan Poulsen
Gårslev Østergade 3, Gårslev
7080 Børkop
Tlf.nr. 76 81 43 00
mail:japou@vejle.dk

Brejning Fritidscenter
Hanne Wulff
Buen 103, Brejning
7080 Børkop
Tlf.nr. 76 62 12 20
mail: hawul@vejle.dk

Fælleshåbsskolen
Hanne Marcussen
Hørgyden 35
7080 Børkop
Tlf. nr. 76 81 39 50
mail: hm01@sol.dk

Smidstrup Skærup Skole
Susanne Nørgaard
Tiufkærvej 3
Smidstrup
7000  Fredericia
Tlf.nr. 60 17 37 79
mail: susnørgaard@live.dk

Smidstrup Skærup Skole
Michael Weber
Ledende pædagog
Tiufkærvej 3
Smidstrup
7000  Fredericia
Tlf.nr. 30 28 98 33
mail: micwe@vejle.dk 

Ungdomsskolen
Nicolai Helgestad
Hørgyden 35
7080 Børkop
Tlf.nr. 76 81 39 70
mail: nijoh@vejle.dk

UU-Vejleder
Jan Andersen
Tlf.nr. 29 61 07 78
mail: jaand@vejle.dk

Famiilerådgivningen Team Unge
Peter Bay Rasmussen
Skolegade 1
7100 Vejle
Tlf.nr. 76 81 51 45
mail: pebra@vejle.dk

Tværfaglig rådgiver, Distrikt Øst
Christiane Thomsen
Tværfagligt Center for Børn og Unge
Hjulmagervej 8K
7100 Vejle
Tlf.nr. 40 25 41 63
mail: chrit@vejle.dk

Politiet
Kent Nielsen
Ågade 6
7080 Børkop
Tlf.nr. 75 86 86 33
mail: kni020@politi.dk

SSP teammedarbejder
Peter Buch
Sønderbrogade 34, 3. th.
7100 Vejle
Tlf.nr. 29 40 45 91
mail: petbu@vejle.dk

SSP Område Give

Allan Vraa – Lokaludvalgsformand.
Lærer på Firkløverskole afd. Søndermarken.
Mail; Allan.jensen.vraa@skolekom.dk

Benny Rasmussen
Jelling Politi
Mail; Bmr001@politi.dk

Klaus Mølgaard
Give Politi
Mail; kmo010@politi.dk

Per Mortensen
SSP lærer Vonge skole
Mail; nyrose@email.dk

Benny Holm
Vejle Ungdomsskole, Afdeling Give
Mail; benho@vejle.dk

Jörgen Häbel
UU vejleder
Mail; jorha@vejle.dk

Elin Aggeboe
Skoleleder Firkløverskolen, Afdeling Søndermarken.
Mail; Elaag@vejle.dk

Eivind K. Nielsen
Firkløverskolen, Afdelingsleder
Mail; eikni@vejle.dk

Lars Kristian Andersen
SSP lærer – Firkløverskolen afdeling Ikjær
Mail; lars.kristian.andersen@skolekom.dk

Gitte Østerballe
Firkløverskolen Elkjær afdelingen
Mail; gitte.oesterballe1@skolekom.dk

Claus Bøgh
Firkløverskolen - Givskud afdelingen
Mail; claus.boegh@skolekom.dk

Susanne Feder
Viceskoleleder i Thyregod
Mail; susfe@vejle.dk

Marianne Freiheit
Socialfaglig Rådgiver
marbf@vejle.dk

Margit Jørgensen
SSP-lærer, Thyregod Skole
margit.joergensen4@skolekom.dk

SSP-team medarbejder
Rasmus Friis Buhl
Sønderbrogade 34, 3. th.
23 61 12 13
rasfb@vejle.dk

SSP Område Jelling

Bente Søndergaard – formand 
Leder på Bredagerskolen
21 34 15 23
beson@vejle.dk

Benny Rasmussen
Jelling Politi
Bmr001@politi.dk

Kurt Thomsen
Leder Jelling Fritidscenter
Kurth@vejle.dk

Rikke Klinkby
Skoleleder – repræsentant, Kollerup skole
40 78 19 46 
rikkl@vejle.dk

Mette Refsgaard
AKT lærer, Bredagerskolen Jellinng
mr@bredagerskolen.dk

Maja Ankerstjerne Møller
Familie & Forebyggelse, Team unge
Skolegade 1
maanm@vejle.dk

Ulla Søbro Rasmussen
UU-vejleder
Ullso@vejle.dk

Anne Line Møller Ottosen
Vejle Ungdomsskole – afdeling Jelling
anlot@vejle.dk

SSP-team medarbejder
Rasmus Friis Buhl
Sønderbrogade 34, 3. th.
23 61 12 13
rasfb@vejle.dk

SSP Område Vejle Nord

Søren Klindt – formand/SSP-lærer
Afd. leder Hældagerskolen
sokli@vejle.dk

Anne Henriksen
UU-vejleder
Ungdommens Uddannelsesvejledning
ahenr@vejle.dk

Peter Jacobsen
SSP – lærer, Engumhus
pc-jacobsen@profibermail.dk

Jens Kiholm Hansen
SSP-lærer, Kirkebakkeskolen
Jens.kiholm@gmail.com

Prapagarann Rajaratnam
Børne og Unge Center Vejle Fjord
prara@vejle.dk

Troels Halle
Ungdomsskolen
40 34 37 15
troha@vejle.dk

Rene Schmidt
Hældager Fritidscenter
40 72 37 98
rensc@vejle.dk

Hanne Sloth Bak
Sundhedsplejen
hasba@vejle.dk

Anette Christensen
Vejle Politi
Skolegade 3 

Henrik Mosegaard
Vejle Politi
Skolegade 3
hmj002@politi.dk

Lars Bo Hansen
Vejle Politi
Skolegade 3
lbh002@politi.dk

Srdan Popovic
SSP- team
Sønderbrogade 34, 3. th.
Tlf. 23 61 37 13
srdpo@vejle.dk

SSP Område Nørremarken

Lis Aagaard
Beboerrådgiver/AAB
Finlandsvej 103A
75 82 53 12
lis@finlandsparken.dk

Leif Hansen
Nørremarkens Fritidscenter
Finlandsvej 21
76 42 06 30
leiha@vejle.dk

Henrik Duvald
Nørremarkens Fritidscenter
Finlandsvej 21
76 42 06 30
hendu@vejle.dk

Peter Sørensen
NOVAskolen 
Moldevej 3
batmail@post.tele.dk

Mohammad Ayyach
NOVAskolen
Moldevej 3
ayyach@live.dk

Hanne E. Nielsen
Socialfaglig medarbejder
29 67 35 95
haeni@vejle.dk

Troels Halle
Ungdomsskolen
Ved Sønderåen 1
75 72 72 99
Fax: 75 72 71 99
troha@vejle.dk

J. E. Høj-Pedersen
Lukas Skolen
Grundet Bygade 17
75 72 00 80
jehp@lukas-skolen.dk 

Frits Lebahn
Tjansen
30 52 68 01
frwle@vejle.dk

Susanne Fjeldgaard Kristensen
NOVAskolen
Moldevej 3
76 81 37 00
sufkr@vejle.dk

Anne Henriksen
UU-vejleder
51 22 50 92
ahenr@vejle.dk

Henrik Moesgaard
Vejle Politi
Skolegade 3 A
hmj002@politi.dk
76 43 14 48

Anette Christensen
Vejle Politi
Skolegade 3 

Knud Aage Theimer
Boligforeningen Nørremarken

Adda Johansen
Boligforeningen Nørremarken

Egil Jensen
Boligforeningen Nørremarken

Srdjan Popovic
SSP teammedarbejder
Sønderbrogade 34, 3. th.
23 61 37 13
srdpo@vejle.dk

Sidst opdateret: 20. juni 2017