Syng Sammen i Gauerslund Sogn
Kom og vær med til fællessang, et fællesskab i sognehuset.
Vi "synger sammen" fra klokken 10 til 11. Der udarbejdes til hver gang et sangblad, som indeholder dagens valg af kendte sange, viser og salmer. Sangbladet udleveres uden beregning når vi mødes.
Til SYNG SAMMEN samlinger er alle og enhver velkomne til møde op og være med. Man skal ikke meldes ind i en "syng sammen klub" eller betale noget for at være med. Man møder blot op og synger det bedste man har lært sammen med alle de andre.
For at udbygge den gode stemning, kan man efter forudgående aftale med Erik R. Thomsen, som er initiativtageren/den praktiske tovholder, få lov til, at have ordet i nogle få minutter ved en samling, og her fortælle noget personligt og positivt, der kunne være inspirerende for andre. Positive oplevelser. Kloge citater. Smukke digte. Ordsprog til eftertanke.
Spørgsmål kan rettes til Erik på errith1949(@)gmail.com.
Hvornår foregår aktiviteten?
Hver anden tirsdag i vinterhalvåret kl. 10-11.
Hvor foregår aktiviteten?
Gauerslund Sognehus
Fælleshåbsvej 2
7080 Børkop
Hvem er arrangør?
Gauerslund Sogn.
Pris
Gratis.
Kontakt
Tovholder på Syng Sammen:
Erik R. Thomsen
Tlf: 51 26 96 16
Mail: errith1949(@)gmail.com